У чому користь дзюдо?
Дзіґоро Кано мріяв про те, щоб дзюдо приносило користь не тільки в спорті, але і в повсякденному житті. Займаючись цим видом спорту, людина може зміцнити свою фізичну форму, розвинути в собі гнучкість і силу. Методи дзюдо вчать концентрації та гнучкості розуму. Завдяки тренуванням людина більш спокійно реагує на різні життєві ситуації - від конфліктів сімейних до водіння автомобіля. Люди вчаться бути спокійними, що благотворно позначається на загальному фізичному стані - знижується тиск, підтримується дихальна, серцево-судинна система. Заняття дзюдо допомагають зберегти працездатність і здоров'я, як дітям, так і дорослим і вчить досягати гармонії душі і тіла.
Дзюдо як система виховання
ФІЛОСОФІЯ ДЗЮДО створена саме для виховання.
У порівнянні з іншими єдиноборствами дзюдо не розвиває в дитині жорстокість і агресію... Але деякі батьки все ж побоюються, що, освоївши прийоми дзюдо, дитина почне застосовувати їх на вулиці не за призначенням. При цьому забувають, що, поки він навчиться боротися до такого рівня, щоб бути краще за всіх у вуличній бійці, пройде два-три роки. За цей час встигне помінятися його психологія, він багато чого встигне зрозуміти.
Кано Дзіґоро говорив своїм учням: "Запобігання сутички - це є виграна сутичка!".
Про травматизм
ДЗЮДО по травматизму стоїть на п'ятнадцятому місці серед всіх видів спорту (на перших - ігрові види). Навіть на великих змаганнях з дзюдо не буває серйозних травм, на відміну від інших єдиноборств, де дуже часто борець йде з килима з розбитим обличчям.
У дзюдо травми часто отримують з власної вини - порушуючи дисципліну,
не навчившись страхуватися. У сутичці, навіть якщо ти ведеш в рахунку і раптом отримуєш травму, тобі зараховують поразку. Адже дзюдо перш за все спрямована на вміння запобігти травму, а якщо ти своє тіло пошкодив - значить, не всьому навчився і погано готовий.
Націленість на результат
Перед тим як почати заняття дзюдо потрібно визначитися, яку мету ви ставите перед собою або своєю дитиною - олімпійська медаль чи навички самооборони. Якщо ви прагнете стати чемпіоном у цьому виді, приготуйтеся до важких тренувань і обмеженням. Якщо ж метою є самооборона - тренування будуть більш простими, акцент буде поставлений не на витривалість, а на оволодіння навичками. Ставши на складний шлях спортивного дзюдо, будьте готові до важких фізичних навантажень, в нагороду ви отримаєте перемоги на змаганнях, можливість подорожувати, беручи участь у різних чемпіонатах. Якщо ж ви будете займатись дзюдо для того, щоб покращити фізичну форму тренування будуть не настільки інтенсивними, але навчать концентрації і вмінню долати труднощі.
Можливі помилки
ДЗЮДО як спорт - це можливість підтримки себе в гарному фізичному стані, поліпшення координації та спритності. Як рукопашний бій, дзюдо вчить опору і вмінню не тільки боротися, але і правильно оцінювати свої можливості в бійці. Але вуличні бої - не те, чому вчить ця боротьба. Не варто сприймати дзюдо як науку про бійки. Мистецтво дзюдо вчить гармонії, пізнанню нового. Це спосіб життя, який веде до вдосконалення людських можливостей. Дзюдо безсумнівно сприяє розвитку навичок, необхідних при боротьбі, але не ставить за мету підготовку для участі в реальному бою.
Наполегливо займаючись цим мистецтвом, ви опануєте філософію дзюдо і здобудете секрети, які допоможуть здолати супротивника, а також зміцните здоров'я, знайдете впевненість у власних силах.